Po roku uczestnictwa  w zajeciach koła „Elementy kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych” podsumwaliśmy naszą pracę. Uczestnicy zdecydowanie byli bardziej zadowoleni z uczestnictwa w zajęciach w szkole niż zajęć zdalnych. Najbardziej podobały się zajęcia dotyczące kultury  Stanów Zjednoczonych. Wymienili tutaj lekcje dotyczące góry Mount Rushmore i Statuy Wolności. Zdobytą wiedzę i umiejętności językowe na temat kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych uczniowie będą utrwalać i poszerzać w kolejnych latach nauki.

W Polsce ostatnie dni karnawału to  tzw. ostatki. Jest to okres od Tłustego Czwartku do  wtorku przed Środą Popielcową.  Tradycją Tłustego Czwartku jest spożywanie dużej ilości pączków, dlatego ten dzień nazywany jest też najsłodszym dniem w roku.

Być czarodziejem, marzy o tym chyba każdy. Mieć moc, dzięki której można by coś osiągnąć lub po prostu ułatwić sobie życie. Dlatego z przyjemnością czytamy książki o przygodach małego czarodzieja Harrego Pottera.

Kubuś Puchatek to druga, najsławniejsza bajkowa postać, po Myszce Miki. Ten wesoły miś  jest tak znany, że doczekał się swojego święta – 25 listopada dzieci na całym świecie obchodzą „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.