Dzięki pomocy rodziców uczniów klasy 6a i 2b nasz ogródek kwiatowo-ziołowy jest systematycznie upiększany. Właśnie została zamontowana przez p.konserwatorów – Grzegorza Pietrasiaka i Mirosława Orsztynowicza, tablica informacyjna z napisem i datą założenia ogródka. Mamy również tabliczki z nazwami ziół, które zasadziliśmy w naszym ogródku.

W naszym ogródku kwiatowo-ziołowym przekwitły przebiśniegi,  krokusy i hiacynty  a teraz kwitną tulipany. Po wykonaniu prac wiosennych rozpoczęliśmy sadzenie krzewów owocowych. W poprzednim roku zasadziliśmy krzak rokitnika,  a w tym roku podsadziliśmy krzaki malin, czarnej porzeczki i jagody kamczackiej. Mamy nadzieję, że jesienią doczekamy się owoców.

Ogródek kwiatowo-ziołowym

Dnia 23 marca 2022r. odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Przyrodniczo Leśnej w Kliniskach. Do Klinisk pojechaliśmy pociągiem i  wróciliśmy pieszo. Był to długi spacer ponieważ przeszliśmy w sumie 11km.  Na miejscu szukaliśmy pierwszych znaków wiosny w Puszczy Goleniowskiej oraz uczestniczyliśmy w warsztatach na temat bociana białego i czarnego. Nasz pobyt zakończył się pieczeniem kiełbasek na ognisku. Wycieczka bardzo nam się podobała, dlatego planujemy wrócić tam ponownie.

Uczniowie klasy 6a uczestniczą w konkursie plastycznym „Skrzydlaci mieszkańcy lasu”, zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska. Temat konkursu dotyczy skrzydlatych mieszkańców Puszczy Goleniowskiej i  jest ściśle związany z tematyką zajęć Ogródka kwiatowo-ziołowego, w którym uczestniczą uczniowie klasy 6a.