Być czarodziejem, marzy o tym chyba każdy. Mieć moc, dzięki której można by coś osiągnąć lub po prostu ułatwić sobie życie. Dlatego z przyjemnością czytamy książki o przygodach małego czarodzieja Harrego Pottera.

 

  1. Kim jest Harry Potter?

Jest sierotą wychowanym przez ciocię Petunię i wujka Verona. Harry jest niskim chłopcem z czarnymi włosami i zielonymi oczami. Nosi okulary. W wieku 11 lat dowiaduje się, że jest czarodziejem i zaczyna uczyć się w Hogwardzie – szkole magii. W szkole zaprzyjaźnia się z Ronem Weasleyem i Hermioną Granger, którzy stają się jego najlepszymi przyjaciółmi. Od tej pory Harry żyje w dwóch światach: świecie mugoli ( ludzi nie posiadających magicznych mocy) i świecie czarodziei.

 

  1. The description of Harry Potter.

The boy is an orphan who is raised by his Aunt Petunia, and Uncle Vernon. He is a short boy with black hair and green eyes. He wears sunglasses. On his 11th birthday, Harry learns he is a wizard. He attends Hogwards to learn magic. At school he meets classmates Ron and Hermione  and they become his best friends. Since then, he has lived in two worlds: the world of Muggles and the world of wizards.

III. Kto to jest mugol?

Mugol to człowiek nie posiadający magicznych mocy.

  1. Co to jest quidditch?

 

Jest to wymyślony przez autorkę J.K. Rowling magiczny sport, podobny do piłki nożnej. Uczestnicy poruszają się na miotłach i przerzucają między sobą kafel (piłkę). Wygrywa drużyna, której szukający złapie złoty znicz.

  1. Jakie słodycze lubią czarodzieje?

Oczywiście czekoladowe żaby, musy– świstusy, lodowe myszy, lizaki befsztykowe i fasolki Bertiego Botta o dziwnych smakach , np. o smaku wymiocin, zgniłego jaja czy dżdżownicy.

 

Czy spróbowałbyś/spróbowałabyś takich cukierków?

                                                                                                                      Prowadząca: E. Szczęsna

 

  1. Harry Potter – Eliza Zawisza kl.5a
  2. Harry Potter – Weronika Wąsowicz kl.5a