HARMONOGRAM PRACY ZESPÓŁ PPP

+ godzina dostępności

9.00 - 12.00

PSYCHOLOG

+ godzina dostępności co dwa tygodnie

PEDAGOG SPECJALNY

11.00 - 16.00

+ godzina dostępności
15.15 - 15.45

Podstawową rolą pedagoga jest analiza sytuacji wychowawczej w szkole. Działania pedagoga nakierowane są na ochronę i poprawę sytuacji dziecka, zarówno w środowisku szkolnym jak i rodzinnym. Pedagog jest więc przede wszystkim rzecznikiem dziecka. Jednak obszary jego działania obejmują wiele płaszczyzn życia szkolnego. Pedagog swoimi działaniami wspomaga: uczniów, rodziców i nauczycieli.
Kto i w jakiej sytuacji można skorzystać z pomocy pedagoga?
Drogi uczniu, zwróć się do mnie gdy:
    Czujesz się samotny, sądzisz, że nikt go nie rozumie.
    Masz problemy rodzinne.
    Nie możesz porozumieć się z nauczycielem.
    Masz trudności w nauce.
    Nie możesz odnaleźć się wśród kolegów i koleżanek w klasie.
    Chciałbyś zrobić coś dobrego dla innych.
    Chcesz podzielić się swoim sukcesem, radością.
    Potrzebujesz chwili wyciszenia i spokoju.
Przyjdź do pedagoga szkolnego z każdą sprawą, z którą nie potrafisz sobie poradzić.
Rodzicu, skorzystaj z porady pedagoga w przypadku gdy:
    Zauważysz problemy w nauce swojego dziecka o nieznanym podłożu.
    Pojawiają się niepokojące spostrzeżenia związane z procesem wychowania dziecka.
    Zauważyłeś nagłe, niepokojące zmiany w zachowaniu syna lub córki.
    Masz trudności w komunikacji z dorastającym dzieckiem.
    Dziecko komunikuje ci problemy w klasie.
    Pojawiły się problemy w rodzinie (problemy materialne, rozwód, przemoc, choroba, śmierć).
    Potrzebujesz rady, wsparcia w wychowaniu.
    Twoje dziecko przejawia wyraźne uzdolnienia i chcesz je rozwijać.
    Rodzina znalazła się w nowej sytuacji i zauważasz trudności dziecka w jej zaakceptowaniu.
Kontakt z pedagogami
Zapraszamy do kontaktu przez dziennik elektroniczny oraz pod numerem telefonu: /+48/ 091 4616550 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Janusz Kowalski

Zapraszam do wzięcia udziału

CENTRUM INTEGRACJI ŚRODOWISKOWEJ STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH zaprasza do skorzystania z
- bezpłatnych porad specjalistów: psychologa, psychologa dziecięcego, pedagoga, terapeuty, prawnika oraz godzin przyjęć;
- bezpłatnych warsztatów Akademia Rodzica;
- bezpłatnego udziału w grupie wsparcia;
- bezpłatnej terapii dla dzieci i młodzieży.

Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to:

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 12 12 12

Można też napisać do ekspertów na czacie, który znajduje się na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.