Wszyscy znamy Św. Mikołaja. Ten dżentelmen z białą brodą jest stary, “pulchny” i miły. Mieszka na Biegunie Północnym gdzie ma fabrykę zabawek. Nocą przed Bożym Narodzeniem jeździ saniami, ciągniętymi przez osiem reniferów, po całym świecie i rozdaje dzieciom prezenty. Małe prezenty zostawia w zawieszonych przy kominkach pończochach, natomiast duże pod choinką. Dzieci przygotowują dla Świętego Mikołaja ciastka i mleko oraz siano dla reniferów. Na zajęciach innowacji opisywaliśmy wygląd Świętego Mikołaja oraz pisaliśmy listy z prośbą o prezenty.

Eliza Zawisza  opisała Świętego Mikołaja, natomiast Weronika Wąsowicz  napisała list do Mikołaja z prośbą o prezenty.

Prowadząca E.Szczęsna