Właśnie wróciliśmy z trzydniowej wycieczki do Torunia, miasta piernika i Kopernika. Zwiedziliśmy wszystkie, najważniejsze zabytki tego miasta. Byliśmy w Muzeum Piernika i  M. Kopernika. Dowiedzieliśmy się jaka jest różnica między piernikiem i gościńcem. Najbardziej podobały nam się zabawy w Młynie Wiedzy, wizyta w Forcie IV oraz niesamowity seans w planetarium. Wycieczkę zakończyliśmy rejsem po Wiśle. Wycieczka bardzo nam się podobała. Dziękujemy p. J. Zbiorczykowi za zorganizowanie nam wycieczki oraz p. Ł. Piskor, kierowcy autokaru, który dbał o naszą bezpieczną podróż. Jesteśmy również bardzo wdzięczni naszym rodzicom, dzięki którym wycieczka odbyła się.

Uczniowie klas 4a, 5b i 6a

W sobotę 23 kwietnia 2022r., wspólnie z naszymi rodzicami i rodzeństwem, wybraliśmy się na wycieczkę na bocznicę kolejową na Zalewskich Łęgach w Szczecinie. Poznaliśmy trudną i odpowiedzialną pracę rewidenta kolejowego oraz maszynisty lokomotywy.  Zapoznaliśmy się również  z różnymi typami wagonów kolejowych. Pogoda i humory nam dopisały!  Bardzo dziękujemy p. Agnieszce Szamockiej-Nowak, która zorganizowała nam wycieczkę i była naszym przewodnikiem po Parku Odstawczym.

- Uczniowie kl. 6a

Dnia 4.10.2021r.  odbył się wyjazd reintegracyjny uczniów klas 6a i 7b do Czarnocina. Oprócz bloku zajęć integrujących klasy, była możliwość wspinania się na ściance wspinaczkowej. Kacper Mucha z klasy 7b okazał się jedynym jej zdobywcą. Dodatkową atrakcją dla uczniów było przygotowanie pizzy a następnie jej konsumpcja.

E. Szczęsna

Swoją wędrówkę po pachnącym piernikami Toruniu rozpoczęliśmy od Domu Legend. Wszystkimi zmysłami mogliśmy poczuć czasy legend i mitów toruńskich. W  Młynie Wiedzy zgłębialiśmy tajniki nauki przeprowadzając samodzielnie eksperymenty.