Data operacji: 15 – 17.06.2026 r.
Główni dowodzący (opiekunowie): Barbara Naguszewska, Justyna Krzyżak, Monika Jurgielewicz - Jamrozik

Oddział szturmowy: Klasa 8A i 8B, 7A i 7B

Oficjalny cel: Edukacja historyczna i krajoznawcza

Prawdziwy cel: Zakup zapasów pierników i przetrwanie w pociągu bez marudzenia.

Kronika wydarzeń

W dniach 02 – 04.06.2025 r. klasy szóste spędziły trzy intensywne dni nad Jeziorem Woświn. Program zajęć obfitował w szereg fantastycznych atrakcji – od zabaw integracyjnych teambulding, po gry zespołowe i terenowe, ogniska i dyskoteki.

20 lutego uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej i sfinansowanej przez Biuro Poselskie posła Artura Szałabawki. W trakcie pobytu w stolicy uczniowie zwiedzali budynek polskiego sejmu, gdzie mieli okazję zapoznać się z historią obiektu, obserwować debatę poselską oraz spotkać polityków znanych z mediów. Następnie grupa udała się na spacer w stronę Starego Miasta, w trakcie którego można było zobaczyć Pałac Prezydencki, Zamek Królewski oraz Kolumnę Zygmunta. Nauczyciel historii, pan Marcin Maksymowicz, w ciekawy sposób przypomniał uczniom historię tych miejsc. 

Wieczorem wszyscy udali się obejrzeć Stadion Narodowy, a stamtąd ruszyli w powrotną drogę do domu. To był niezapomniany dzień.

Dnia 22 stycznia uczniowie klas 6-8 wzięli udział w wycieczce do Berlina, w trakcie której zobaczyli Bramę Brandenburską, Reichstag, czyli siedzibę niemieckiego parlamentu, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Kolumnę Zwycięstwa oraz Plac Poczdamski. Uczniowie spędzili też czas w Muzeum Techniki, gdzie obejrzeli liczne eksponaty związane z historią transportu i skorzystali ze stanowisk do przeprowadzanie eksperymentów naukowych. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas.