W trakcie zajęć z wychowawcą uczniowie klasy 7b z okazji zbliżających się obchodów Pierwszego Dnia Wiosny przygotowali Marzannę. W pracy niezbędne okazały się pistolety do klejenia na gorąco. Dodatkowo, przy użyciu kamery zakupionej w ramach Laboratorium Przyszłości, stworzyli film przedstawiający proces powstawania kukły. Może być on udostępniony młodszym uczniom, którzy w przyszłości postanowią przygotować własną Marzannę.

Laboratoria przyszłości - programujemy roboty :-)

Klasy 7-8 rozpoczęły cykl zajęć z fizyki i chemii z wykorzystaniem okularów VR otrzymanych w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Wirtualna rzyczywistość (VR) daje nowe możliwości doświadczania zjawisk, miejsc, modeli i eksperymentów z zakresu nauk przyrodniczych.

„Przenieśliśmy się w inny świat- byliśmy na powierzchni Księżyca i na Marsie”- Maciej kl. 8a

„Zobaczyliśmy budowę atomu różnych pierwiastków i związków chemicznych. Dzięki tym okularom w sposób ciekawy przekazywana jest nam bogata wiedza, możemy poznawać ciekawe miejsca”. – Iga kl. 7b

„Okulary VR są mechanizmem przyszłości a nasza szkoła przypomina szkołę XXI wieku. Oglądanie przez okulary VR jest bardzo ciekawe i pomocne w nauce – szybciej zapamiętujemy”- Lena kl. 7a.

Podczas rodzinnego pikniku dokumentowaliśmy niezapomniane chwile przy pomocy kamery i aparatu zakupionego w ramach #Laboratorium przyszłości.

W trakcie sesji naukowej wykorzystaliśmy okulary VR z #Laboratorium przyszłości umożliwiając zainteresowanym podwodny spacer z rekinami.

I tak kończymy rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu.