Maj zachwycał nas kolorami, a w czerwcu przyszedł czas na pierwsze plony.
Uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej po wielu obserwacjach i rozmowach przeprowadzonych w klasach doskonale już wiedzą, że czerwiec to miesiąc intensywnego wzrostu wielu roślin i pierwszych plonów w ogrodzie.

Maj, to najpiękniejszy miesiąc w każdym ogrodzie. Nadal królują piękne bratki, tulipany ale przy tym zaczynają pojawiać się pierwsze wiosenne plony.
Uczniowie z radością podziwiają rzodkiewkę, której zielona część pojawiła się nad ziemią i nie mogą doczekać się już, kiedy wraz z sałatą ozdobi ich wiosenne kanapeczki.

Uczniowie z klas 1-3 doskonale wiedzą, że rozpoczął się czas kwitnienia wielu roślin, więc z radością podziwiają budzącą się do życia przyrodę. To właśnie w tym miesiącu, obok pięknie kwitnących bratków możemy podziwiać tulipany, które klasa 3 posadziła w październiku.
Po marcowych porządkach, przyszedł czas na pierwsze nasadzenia w ogródkach szkolnych.

Przyszedł wyczekiwany marzec a wraz z nim pierwsze wiosenne kwiaty. Uczniowie klasy 3, podczas spaceru, zauważyli w szkolnym ogródku zielone kiełki tulipanów, które już niedługo będą w pełni zachwycały swoim wyglądem. Póki co, cieszą się i podziwiają krokusy oraz przebiśniegi zdobiące nasze kawałki ziemi.