Otrzymaliśmy  kartkę z podziękowaniami (po angielsku!) od Titipa Lemantile z Kipsing. Dołączył również  swoje zdjęcie, wyrósł przez te dwa lata!

Zobaczcie sami…

 

Szkolne Koło Wolontariatu

Mateusz

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża informuje, że nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii Szkół Podstawowych w akcji GÓRA SREBRA przekazując 510,10 zł. Łącznie zebrano 3778,58 zł.

Zebrane środki finansowe zostały przekazane na pomoc w realizacji ustawowych i młodzieżowych PCK.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom za wcześnie w przeprowadzeniu tej akcji.

Szkolne Koło Wolontariatu

Papieskie Dzieła Misyjne za pośrednictwem s.Elizy Bojarskiej dziękują Wam drodzy Wolontariusze z kl. 8 b za przekazany dar serca jakim jest wsparcie w ramach „adopcji na odległośc” dziecka Tltlpa Lemantile z Kipsing w Kenii.

Przeczytajcie sami…

  Szkolne Koło Wolontariatu

WOLONTARIUSZE POLECAJĄ

 

W ramach pomocy dzieciom w Kenii, jak również chęci dalszego poznawania afrykańskiego świata zachęcamy do zakupu książki pt. “Fasola, kukurydza i Hakuna Matata, czyli jak pokochałem Afrykę” autorstwa ks. Pawła Płaczka i ks. Mariusza Skakuja.

Książka ta nie tylko wspaniale ilustruje geografię, kulturę i tradycje zakorzenione w krajach takich jak Kenia czy Madagaskar. Opisuje również akcje charytatywne, w których braliśmy i nadal bierzemy udział tj. Piórniki dla Afryki, Okulary dla Afryki czy Adopcja na odległość.

Znajdziemy ponad 34 wyjątkowe opowiadania, wśród nich znajduje się przeszło 250 zdjęć (w tym o  Kipsing- skąd pochodzi nasz adoptowany uczeń TLTLPA LEMANTILE).