Kubuś Puchatek to druga, najsławniejsza bajkowa postać, po Myszce Miki. Ten wesoły miś  jest tak znany, że doczekał się swojego święta – 25 listopada dzieci na całym świecie obchodzą „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

Kubuś Puchatek jest niedźwiadkiem „z małym rozumem i wielkim sercem”. Niedźwiadek jest zawsze szczęśliwy i nigdy niczym się nie martwi. Mieszka w małej chatce w Stumilowym Lesie.  Jego ulubionym przysmakiem jest miód, którego zawsze ma pod dostatkiem w swojej spiżarni. Razem ze swoimi przyjaciółmi: Krzysiem, Kłapouchym, Prosiaczkiem, Królikiem, Tygryskiem, Kangurzycą i Kangurzątkiem przeżywa wiele zabawnych przygód.

 

  1. The description of Winnie the Pooh

 

Winnie the Pooh is an orange bear  of very little brain and an enormous heart. He's short and fat. He has got two arms and two legs. He has got a small black nose and small black eyes. His ears are too small. Winnie the pooh lives in a tree in the  Hundred Acre Wood. He isn't very intelligent  but sometimes he has got good ideas. He likes exercising in the morning, going on adventure with Christopher Robbin or Piglet, visiting friends and looking for honey.

 

 

Ale czy wiecie, że miś o małym rozumku tylko pozornie nie jest zbyt mądry?

Myśli, które wypowiada Puchatek oraz jego przyjaciele są zabawne, ale też zaskakująco przenikliwe i uniwersalne. Oto kilka z nich:

 

Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy… za bardzo.

Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić.

 

Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.

Jestem Misiem o Bardzo Małym Rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.

 

Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

 

Miałbym pewien pomysł, ale nie myślcie, żeby był bardzo dobry.

 

Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zmieniłem zamiar.

 

 

                                                                                                          Prowadząca: E.Szczęsna

Kubuś Puchatek – Eliza Zawisza kl. 5a