W II półroczu odbyły się zajęcia praktyczne SKEM na jeziorze Dąbie w ramach programu ABC żeglarskie: 3 zajęcia praktyczne po 2,5h każde czyli doskonalenie pływania na optimistach i DZtach. 

10.05.22 r o godzinie 12:30 odbyło się spotkanie ze znanym Kapitanem Jerzym Kaczorem. Kapitan opowiedział nam min. o przygotowaniach do planowanego rejsu dookoła świata, który ma wystartować w przyszłym roku. Nie obyło się także bez treningu żeglarskiego i nauki wiązania węzłów żeglarskich min. węzła ratowniczego i cumowniczego. Sprawdziliśmy też działanie naszego szkolnego kabestanu, na szczęście działa bez zarzutu. 

07.05.22r w sobotę o godzinie 9:00 odbyły się zajęcia szkolnego koła edukacji morskiej. Uczniowie zmierzyli się z pisemnym testem wiedzy żeglarskiej, wyznaczali także azymuty nad jeziorem Dąbie oraz obserwowali okolicę nabrzeżną za pomocą lornetki. Pokonaliśmy ponad 10km pieszej trasy. Brawo!

SP 39 bierze udział w 2 dniowym rejsie żeglarskim. Pięcioro śmiałków: Mieszko, Klaudia, Marysia, Zuzia, Eliza oraz opiekun SP 39 Pani Basia wzięli udział we wspaniałym rejsie z nocowaniem na 12m jachcie URTICA. Wszyscy dali sobie świetnie radę po 15h przygotowaniach praktycznych. Duże podziękowania dla sterników jachtu Pani Ani oraz Pana Waldka za wspaniale i bezpiecznie poprowadzony rejs. Możemy podziwiać zdjęcia. (23-24.10.21 grupa SKEM SP39)