W środę 03.01.2023r odbyły się zajęcia żeglarskie SKEM. Do naszej szkoły przyjechał Pan Kapitan Jerzy Szwoch i poprowadził zajęcia nt. węzełków żeglarskich, przydatnych podczas żeglowania na jachcie. Poznaliśmy min. węzeł: prosty, knagowy, ósemkę. Nie obyło się bez szant, które poprowadził grając wyśmienicie na gitarze Pan Szwoch. Relacja na zdjęciach. M.T.

Drugie i trzecie zajęcia żeglarskie SKEM na jeziorze Dąbie odbyły się w czerwcu 2023r. Uczniowie pływali dezetą 5 czerwca oraz janmorem 21 czerwca i zdobywali cenne umiejętności żeglarskie. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie. Pogoda była bardzo dobra. Na ostatnich zajęciach delegacja dziewczynek wręczyła Pani Ani instruktor podziękowanie za prowadzenie zajęć. Na koniec roku szkolnego za aktywne uczestnictwo w SKEM w SP39 dyplomy od koordynatora koła żeglarskiego Macieja Tomczyka otrzymali następujący uczniowie: Banaś Franciszek, Kędziorek Tomasz, Kiesler Jan, Michalak Mikołaj, Delikat Maja, Rudnicka Marika, Biegas Jakub, Farat Marcel, Zjawiony Jakub, Kędziorek Zuzanna, Ratyńska Maria, Stefankiewicz Natalia, Zawisza Eliza, Kroplewski Mieszko.

Pierwsze zajęcia żeglarskie na optimistach odbyły się w środę 31.05.23r o godzinie 16:30. Spędziliśmy 4h na zajęciach praktycznych w Centrum Żeglarskim w Dąbiu. Uczniowie zapoznali się z optimistami w hangarze. Pani wytłumaczyła jak należy się zachowywać na łódce względem wiatru i położenia żagla. Następnie uczniowie SKEM w SP39 mieli okazję popływać na optimistach na jeziorze Dąbie. Następne zajęcia w dwóch grupach zaczniemy w poniedziałek o godzinie 16:00. M.T.

29 maja 2023r odbyły się zajęcia "Bezpieczni pod żaglami". Zajęcia te przygotowują uczniów SP39 zrzeszonych w SKEM do zajęć właściwych na wodzie na jeziorze Dąbie. Głównym zadaniem było dopłynięcie i wejście do tratwy oraz powrót z tratwy do brzegu. Relacja na zdjęciach. M.T.