Dnia 23.05.24r. od godziny 16:00 odbyły się w dwóch grupach zajęcia żeglarskie na jeziorze Dąbie. W zajęciach brali udział: Marika Rudnicka, Maja Delikat, Natalia Stefankiewicz, Klaudia Nobis, Sara Wądołowska, Lena Stankiewicz, Alan Tuchaj, Dorian Tuchaj, Gracjan Jóźwik, Synejko Alan, Mikołaj Florkowski, Michał Lisowski. Relacja na zdjęciach. 

Dnia 21.03.24r w Pałacu Młodzieży odbył się konkurs wiedzy morskiej. Szkołę Podstawową nr 39 w Szczecinie reprezentowała drużyna składająca się z uczniów: Jakub Biegas, Maria Ratyńska, Eliza Zawisza, Natalia Stefankiewicz. Odnieśliśmy sukces zdobywając I miejsce w konkursie i wygrywając bon na 1000 pln. Indywidualne wyróżnienie za wiedzę teoretyczną otrzymała Maria Ratyńska. 

Od 25 lutego do 17 marca odbyły się zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla uczniów zrzeszonych w SKEM w SP39 w ramach programu Edukacji Morskiej. 

W środę 03.01.2023r odbyły się zajęcia żeglarskie SKEM. Do naszej szkoły przyjechał Pan Kapitan Jerzy Szwoch i poprowadził zajęcia nt. węzełków żeglarskich, przydatnych podczas żeglowania na jachcie. Poznaliśmy min. węzeł: prosty, knagowy, ósemkę. Nie obyło się bez szant, które poprowadził grając wyśmienicie na gitarze Pan Szwoch. Relacja na zdjęciach. M.T.