Dnia 2 lutego 2020r. na basenie w CKS przy ul. Rydla odbyły się ostatnie zajęcia nauki i doskonalenie pływania w ramach projektu edukacji morskiej. Zajęcia w 2 grupach prowadzili nauczyciele i instruktorzy pływania SP 39: Arleta Tarkowska i Maciej Tomczyk. W projekcie uczestniczyli uczniowie SP 39 zrzeszeni w szkolnym kole edukacji morskiej, dzięki czemu odbyli 10h szkolenia w zakresie pływania. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem w wodzie! :) 

Opracował M.T.

Dnia 29 lutego 2020 r. od godziny 9:00 w Szkole CKS przy ul. Rydla uczniowie SP 39 uczęszczający do szkolnego koła edukacji morskiej przystąpili do projektu "bezpieczni pod żaglami". Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pływania oraz nurkowania z butlą tlenową. Chętni zdobyli karty pływackie pokonując określony dystans różnymi stylami pływackimi. Następna część projektu odbyła się na sali gimnastycznej i polegała na szkoleniu w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na manekinie oraz na sprawdzeniu swoich umiejętności w rzucaniu kołem ratunkowym i udzielaniu pomocy "na wodzie". Wszyscy uczestnicy (18 uczniów SP39) szkolenia zakończyli je pozytywnie i aż 9 uczniów zdobyło karty pływackie! 

Opracował M.T.

Nasza koleżanka ze Szkolnego Koła Edukacji Morskiej Eliza Zawisza z kl. 4A zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez SKEM przy Technikum Ekonomicznym w Szczecinie. W ramach finału konkursu Eliza wzięła udział w rozwiazywaniu zagadek, gier logicznych o tematyce zeglarskiej i udało jej sie przejść  szkolny escape room. Była najmłodsza uczestniczką, ale wiedzą i odwagą dorównała starszym uczestnikom.

Serdecznie gratulujemy wygranej!   Opr. E.P

Dnia 21 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 37 odbył się XI Międzyszkolny Turniej Marynistyczny "Każdy może kochać morze". Naszą szkołę w konkursie reprezentowała drużyna dziewcząt: Jagoda Pacyna, Maria Kędziorek, Kornelia Ciąćka i Anna Jaworska pod opieką p.E.Pencak.