Dnia 21.03.24r w Pałacu Młodzieży odbył się konkurs wiedzy morskiej. Szkołę Podstawową nr 39 w Szczecinie reprezentowała drużyna składająca się z uczniów: Jakub Biegas, Maria Ratyńska, Eliza Zawisza, Natalia Stefankiewicz. Odnieśliśmy sukces zdobywając I miejsce w konkursie i wygrywając bon na 1000 pln. Indywidualne wyróżnienie za wiedzę teoretyczną otrzymała Maria Ratyńska.

Od 25 lutego do 17 marca odbyły się zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla uczniów zrzeszonych w SKEM w SP39 w ramach programu Edukacji Morskiej.

W środę 03.01.2023r odbyły się zajęcia żeglarskie SKEM. Do naszej szkoły przyjechał Pan Kapitan Jerzy Szwoch i poprowadził zajęcia nt. węzełków żeglarskich, przydatnych podczas żeglowania na jachcie. Poznaliśmy min. węzeł: prosty, knagowy, ósemkę. Nie obyło się bez szant, które poprowadził grając wyśmienicie na gitarze Pan Szwoch. Relacja na zdjęciach. M.T.

Drugie i trzecie zajęcia żeglarskie SKEM na jeziorze Dąbie odbyły się w czerwcu 2023r. Uczniowie pływali dezetą 5 czerwca oraz janmorem 21 czerwca i zdobywali cenne umiejętności żeglarskie. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie. Pogoda była bardzo dobra. Na ostatnich zajęciach delegacja dziewczynek wręczyła Pani Ani instruktor podziękowanie za prowadzenie zajęć. Na koniec roku szkolnego za aktywne uczestnictwo w SKEM w SP39 dyplomy od koordynatora koła żeglarskiego Macieja Tomczyka otrzymali następujący uczniowie: Banaś Franciszek, Kędziorek Tomasz, Kiesler Jan, Michalak Mikołaj, Delikat Maja, Rudnicka Marika, Biegas Jakub, Farat Marcel, Zjawiony Jakub, Kędziorek Zuzanna, Ratyńska Maria, Stefankiewicz Natalia, Zawisza Eliza, Kroplewski Mieszko.