Zuzia zgodziła się krótko streścić rejs na żaglowcu Kapitan Borchardt. Zobaczmy jak wyglądał rejs oczami naszej uczennicy z klasy 7a. 

">zdjęcia

"Dnia pierwszego października o godzinie 18:00 wypłynęliśmy na STS Kapitan Borchardt z portu w Ustce. Płynęliśmy dwie noce i trzy dni aż dotarlismy do portu na Szweckiej wyspie Kalmar. Po śniadaniu zklarowaliśmy pokład .W Kalmarze zwiedziliśmy tutejszy zamek- średniowieczną warownię oraz stare miasto. Popołudniu wypłynęliśmy w stronę Duńskiej wyspy Bornholm. Niestety nie zatrzymaliśmy się w Bornholmie ze względu na warunki pogodowe.. Czwartego dnia mijając wyspę Bornholm dnia mięliśmy próbny alarm opuszczenia statku, który prowadził pan kapitan Mateusz. Piątego dnia zaokrętowaliśmy w Sassnitz, w między czasnie mięliśmy szkolenia z pierwszej pomocy, sprzętach ratunkowych oraz światłach nawigacyjnych. W Sassnitz przeszliśmy dułgą droge przez Park Narodowy Jasmund. Po wyokrętowaniu z Sassnitz poplynęliśmy do Świnoujścia gdzie wachta kambuzowa przygotowała dla nas grila. Oprócz grila mogliśmy wspinać się po salingach oraz wspinać się po maszcie. Ostatniego dnia zjedliśmy wspólne śniadnaie i podnieśliśmy ostatnią banderę. Zrobiliśmy ostatni klar i podsumowanie rejsu. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia na dziobie i zakończylismy rejs.. mysle ze to bylo wspaniale przezycie poniewaz nauczylam sie duzo nowych manewrów nazw i umiejętności zeglarskich oraz poznalam duzo nowych znajomych i myśle ze nigdy tego nie zpaomne."

W regatach na jeziorze Dąbie wziął udział uczestnik SKEM w SP39 Mieszko Kroplewski. Były to pierwsze regaty Mieszka, gratulujemy udziału! 

Regaty Nadzieja Sportu odbywają się w klasach: OPTIMIST grupy A i B, ILCA 7, ILCA 6, ILCA 4, Formuła Windsurfing Foil, BIC Techno, 29'er, 420, Cariny oraz Optimist Szkółka. Jest to dwudniowa impreza wpisana m.in. do kalendarza PSKO. Wyścigi mają miejsce na akwenie Jeziora Dąbie. W roku 2022, zawody odbędyły się w terminie: 15-16 października (jedynie dla Szkółki Optimist regaty są jednodniowe).

I tak zaczynamy nową przygodę. 28 uczniów ze Szkolnych Kół Edukacji Morskiej i 3 nauczycieli wyruszyło na rejs szkoleniowy na żaglowcu STS Kapitan Borchardt. Rejs z Ustki do Szczecina potrwa tydzień. Organizatorem jest Pałac Młodzieży w Szczecinie, a sfinansowany został ze środków Gminy Miasto Szczecin. Szkołę Podstawową nr 39 w Szczecinie reprezentuje stała wieloletnia uczestniczka SKEM w SP39 Zuzanna Kędziorek z klasy 7a. Trzymamy kciuki, że Zuzia dzielnie będzie znosić trudy rejsu i będzie czerpać szczęśliwe chwile podczas tej niezwykłej morskiej przygody. Warto dodać, że jest to pierwsza w szkole uczestniczka naszego szkolnego SKEMu w tak prestiżowym rejsie. Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za Zuzię! Codzienne relacje z rejsu Zuzi możemy śledzić na Facebooku Edukacja-Morska Pałac-Młodzieży. 
 

W II półroczu odbyły się zajęcia praktyczne SKEM na jeziorze Dąbie w ramach programu ABC żeglarskie: 3 zajęcia praktyczne po 2,5h każde czyli doskonalenie pływania na optimistach i DZtach.