Klasa 8A przygotowała dla młodszych uczniów naszej szkoły ciekawe eksperymenty i pokazy. Od najbardziej lubianych i zjawiskowych („suchy lód”, ciecz nienewtonowska, fizyczny jeżyk, efekt solanki) po profesjonalne pokazy efektownych reakcji chemicznych. Można było skorzystać z okularów VR, zapoznać się z procesem druku 3D, czy zestawem do elektroniki FORBOT.

Odbył się również mini-koncert, uczniowie zagrali „Odę do radości” na… rurkach z PCW.

Dnia 7 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 39 odbył się kolejny, niezwykle udany Festyn Rodzinny. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli oraz licznych gości, tworząc atmosferę pełną radości i wspólnego świętowania. Festyn rozpoczął się uroczystym powitaniem przez dyrektora szkoły Pana Krzysztofa Borysa, który serdecznie przywitał wszystkich zebranych i oficjalnie otworzył imprezę.

GOŚCIE SPECJALNI:

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

• Pan Paweł Palczyński – Zachodniopomorski Kurator Oświaty

• Pan Marcin Biskupski – zastępca prezydenta miasta Szczecina.

• Pani Iwona Rydzkowska – dyrektor Wydziału Wspierania Edukacji, Analiz i Strategii Kuratorium Oświaty w Szczecinie

• Pan Mariusz Dubojski – dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty w Szczecinie

• Pani Anna Kaszkiełło – kierownik Referatu Organizacji i Nadzoru Szkół i Placówek Oświatowych

• Pani Monika Pawlak – inspektor w Wydziale Oświaty

• Radni Miasta Szczecina: pan Henryk Jerzyk i pan Krzysztof Romianowski

27 maja był w naszej szkole szczególnym dniem - Dniem Teatru.
Nasi uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli polonistów przygotowali i zaprezentowali koleżankom i kolegom trzy spektakle:
Akademię pana Kleksa
Małego Księcia