Nasi uczniowie nagrodzeni - w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moja przygoda w świecie wyobraźni”
Wojewódzki Konkurs Literacki:
I miejsce – Julia Żurawik (SP nr 5)
II miejsce – Julia Wrzeszcz (SP nr 20)
III miejsce - Maja Ligocka kl. 5A (SP nr 39)
wyróżnienia: Anna Szczęsna kl. 5B (SP nr 39), Nadia Litwiak z kl.5B
Konkurs literacki pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty był okazją do zmagań ze słowem pisanym, odkrywania własnej wrażliwości i prezentowania autorskich tekstów poetyckich inspirowanych światem wyobraźni.
Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie literackim odbyła się 2 czerwca 2026 r. w SP Nr 5.
Nasza uczennica kl.7A - Grażynka Sańka odebrała zasłużony tytuł finalisty w XVI Szczecińskim Konkursie Polonistycznym organizowanym przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej w II LO w Szczecinie.
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja odbył się 30 kwietnia i już od pierwszych chwil wprowadził wszystkich w uroczysty nastrój.
Kiedy ktoś przyszedłby dzisiaj do szkoły i spojrzał na naszych uczniów, widziałby, że obchodzimy jakieś święto - zaczął swoje przemówienie pan dyrektor.
Odświętny charakter wydarzenia udzielił się uczniom, którzy z zaciekawieniem słuchali opowieści o historii Polski oraz znaczeniu tego ważnego wydarzenia. Podczas apelu przypomniano okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, podkreślając jej rolę w kształtowaniu nowoczesnego państwa.
Uroczystość uświetniły piosenki patriotyczne w wykonaniu uczennic. Całość została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pana Marcina Maksymowicza.
Apel był nie tylko okazją do uczczenia ważnej rocznicy, ale także cenną lekcją historii i patriotyzmu dla całej społeczności szkolnej.




