Nasi uczniowie nagrodzeni -  w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moja przygoda w świecie wyobraźni”

Wojewódzki Konkurs Literacki:

I miejsce – Julia Żurawik (SP nr 5)
II miejsce – Julia Wrzeszcz (SP nr 20)
III miejsce  - Maja Ligocka kl. 5A (SP nr 39)
wyróżnienia: Anna Szczęsna  kl. 5B (SP nr 39), Nadia Litwiak z kl.5B

Konkurs literacki  pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty był okazją do zmagań ze słowem pisanym, odkrywania własnej wrażliwości i prezentowania autorskich tekstów poetyckich inspirowanych światem wyobraźni.

Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie literackim odbyła się 2 czerwca 2026 r. w SP Nr 5.

Nasza uczennica kl.7A - Grażynka Sańka odebrała zasłużony tytuł finalisty w XVI Szczecińskim Konkursie Polonistycznym organizowanym przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej w II LO w Szczecinie.

Życzymy samych sukcesów

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja odbył się 30 kwietnia i już od pierwszych chwil wprowadził wszystkich w uroczysty nastrój.
Kiedy ktoś przyszedłby dzisiaj do szkoły i spojrzał na naszych uczniów, widziałby, że obchodzimy jakieś święto - zaczął swoje przemówienie pan dyrektor.
Odświętny charakter wydarzenia udzielił się uczniom, którzy z zaciekawieniem słuchali opowieści o historii Polski oraz znaczeniu tego ważnego wydarzenia. Podczas apelu przypomniano okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, podkreślając jej rolę w kształtowaniu nowoczesnego państwa.
Uroczystość uświetniły piosenki patriotyczne w wykonaniu uczennic. Całość została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pana Marcina Maksymowicza.
Apel był nie tylko okazją do uczczenia ważnej rocznicy, ale także cenną lekcją historii i patriotyzmu dla całej społeczności szkolnej.

W ostatni kwietniowy wtorek klasa 7A gościła w naszej szkole specjalistę HR Manager z branży IT "Elastic email". Pani Katarzyna przybliżyła nam zawód rekrutera i przygotowała całą klasę do rozmowy o pracę. Wszyscy napisali swoje CV i ubiegali się o wymarzone stanowisko. Symulacja rozmowy rekrutacyjnej pozwoliła uczniom na swobodną autoprezentację oraz udzielanie odpowiedzi na trudne pytania. Poznaliśmy tajniki skutecznej rozmowy oraz najczęstsze błędy tj. unikanie kontaktu wzrokowego czy nieznajomość profilu firmy. To była ciekawa lekcja. Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno przydadzą się naszym siódmoklasistom w przyszłości💪👮‍♂️👩‍🔬👨‍🚀