W weekend uczennice naszej szkoły Zofia Ryczek kl 6c oraz Oliwia Chowańska 6a w swojej kategorii wiekowej zespołowo zdobyły Złoty Medal w kategorii urban street dance oraz brązowy medal w mini formacji.
Relacja w dzisiejszym Kurierze Szczecińskim.
 

12 listopada odbyła się na Wydziale Humanistycznym US promocja publikacji „Dziennik bojowy 12 Pułku Ułanów Podolskich”. Na wydarzenie składały się: diaporama dotycząca 12 Pułku Ułanów artysty-fotografika Cezarego Dubiela, przemówienia okolicznościowe oraz prezentacja publikacji i badań z nią związanych. Autorami opracowania są pracownicy naukowo – dydaktyczni Instytutu Historycznego US; profesor Renata Gałaj – Dempniak, profesor Henryk Walczak oraz nasz nauczyciel historii pan Piotr Kaźmierski.

W dniu 8 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości. Najpierw miał miejsce apel, na który składała się scenka rodzajowa rozmowy wnuka z dziadkiem na temat walk o wolność i wartości narodowych, upiększona śpiewem chóru oraz recytacją utworów literackich przez przygotowanych uczniów. Druga część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej. Przy pięknym biało – czerwonym wystroju,  wszystkie klasy wraz z gronem pedagogicznym odśpiewały hymn narodowy o godzinie 11.11. Wydarzenie to, stanowiło realizację akcji ministerialnej, odśpiewania hymnu we wszystkich szkołach w Polsce.

W ostatnią sobotę września ( 28.09.2019 r.) odbył się w naszej szkole II SZKOLNY  FESTYN RODZINNY pod hasłem: „Piknik pod żaglami”. Przy pięknej, słonecznej  (specjalnie zamówionej na ten dzień!) pogodzie spotkaliśmy się wraz z całymi rodzinami, aby przeżyć niesamowite przygody. Atrakcje pikniku nie miały końca.