W tym roku Tydzień Promocji Zdrowia w naszej szkole przypadł na 17-21 marca. Uczniowie wszystkich klas szykowali posiłki zgodnie z zaleceniami Talerza Zdrowego Żywienia według których w naszej codziennej diecie połowę spożywanych produktów powinny stanowić warzywa i owoce, ¼ produkty zbożowe pełnoziarniste i ¼ produkty bogate w białko w tym ryby i nabiał. Oczywiście podstawą zdrowego żywienia dalej niezmiennie jest woda i ruch. Uczniowie stworzyli prace plastyczne prezentujące właściwe zalecenia żywieniowe. Część klas szykowała zdrowe kanapki, część zaś sałatki warzywne. Każde zajęcia kończyły się degustacją przygotowanych posiłków. Wcześniej przeprowadzone badania ankietowe wykazały, że największy problem stwarza uczniom na co dzień spożywanie pieczywa razowego, regularne spożycie ryb, kasz i ograniczenie słodyczy w tym słodkich napojów.

Uczniowie klas IVA i VIB w ramach obchodów pierwszego dnia wiosny wybrali się na EDU Inspiracje – cH₂O na wagary. Całość koordynowała i organizowała szczecińska Fabryka Wody we współpracy z wszystkimi szczecińskimi uczelniami wyższymi. W ramach dwugodzinnych zajść można było sprawdzić własne możliwości na ergonometrze, pobawić się z psem - robotem, nauczyć się pobierać krew, wykonać operacje laparoskopową, zmrozić w ciekłym azocie róże, sprawdzić skuteczność mycia swoich rąk, poobserwować żywe okazy widelnic i kiełży pod mikroskopem, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, wykonać własnoręcznie mydełko zapachowe, wyizolować własne DNA i wiele innych. Z niecierpliwością czekamy na podobne przedsięwzięcie w przyszłym roku, zwłaszcza że w dwie godziny nie byliśmy w stanie uczestniczyć we wszystkich oferowanych zajęciach, a były one bardzo ciekawe.

W marcu, uczniowie klasy 4A spotkali się z bohaterami lektury "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" J. Christy. Z komiksem, jako gatunkiem literackim, spotkali się po raz pierwszy. Zapoznali się również z  historią komiksu i jego charakterystycznymi cechami. Twórczym podsumowaniem cyklu lekcji z lekturą, była praca nad własną historyjką obrazkową. Natomiast uczniowie klasy 4B wykorzystali treść lektury "Akademia pana Kleksa" J. Brzechwy do prawdziwej lekcji kleksografii. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, z radością odkrywając symetrycznie odbite kształty. Śmieszne historyjki, wierszyki i nadanie tytułu swojej pracy - zwieńczyły dzieło i pracę z lekturą.
 
MJJ
4 marca, chłopcy zorganizowali naszym dziewczynom wyjście - niespodziankę. Cała klasa podążała tropem zagadek w dwóch pokojach : "Amazonia" i "Sherlock". Każdy ukryty przedmiot był wartościową wskazówką. Członkowie grup musieli wykazać się uważnością, pomysłowością, kreatywnością i przede wszystkim współpracą, aby w określonym czasie wydostać się na zewnątrz. Zegar tykał, a czas nie był sprzymierzeńcem - nieubłagalnie uciekał. Tu nie liczyła się siła mięśni ale siła umysłu! W trakcie gry można było korzystać z podpowiedzi tajemniczego Mistrza. Dziewczyny okazały się skuteczniejsze w działaniu, współpracy i komunikacji :-) Doskonale poradziły sobie z silnymi emocjami i trudnymi zagadkami i wyszły z pokoju przed czasem. Na chłopców musiały...dłuższą chwilę poczekać :-) To była nie tylko rozrywka. ale także prawdziwe intelektualne wyzwanie! Panowała iście sportowa rywalizacja i  przyjemnie  spędzony czas  w gronie koleżanek i kolegów. Escape roomy to fantastyczna okazja do sprawdzenia swojego refleksu, koncentracji i logicznego myślenia.