W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w SP 39 odbyły się zajęcia sportowe dla klas 3, 4, 5. Na tych zajęciach uczestnicy mogli pobawić się i sprawdzić się w różnych zadaniach ruchowych oraz nauczyć się nowych umiejętności. Dla każdego uczestnika wręczono nagrody pocieszenia tej akcji przygotowane przez Ministerstwo Sportu. Ogólnie promowaliśmy sport i aktywność wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Nauczyciele wf: Barbara Naguszewska, Arleta Tarkowska, Maciej Tomczyk

Dnia 15 września 2022 r. odbył się Bieg Fair Play w ramach Światowego Dnia Fair Play w Polsce, który obchodzony jest 7 września. Uczestnikami biegu byli chętni uczniowie z klas 3-8. Przed biegiem wszyscy zawodnicy uczestniczyli we wspólnej rozgrzewce. Uroczystego rozpoczęcia biegu dokonał dyrektor szkoły. Na zakończenie biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal za udział w akcji. Idea Biegu Fair Play nie polegała na biciu rekordów! Celem akcji była szeroka promocja postawy fair play wśród młodych ludzi. Nad organizacją i bezpieczeństwem całej imprezy czuwali nauczyciele w-f i uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu.
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie imprezy, za zakup medali dla wszystkich chętnych uczniów biorących udział w biegu. Uczniowie z kolei wykonali prace plastyczne, które tworzyły wystawę okolicznościową.
Pogoda nam dopisała, wszyscy byliśmy zadowoleni. Zostały już tylko miłe wspomnienia.

W czerwcu 2022r dziewczęta kl. 7-8 brały udział w Turnieju Piłki Plażowej dziewcząt klas 7-8 w ramach IMS.  Pomimo innych, trudnych warunków dziewczęta walczyły dzielnie

W dniu 09.04.22 na boisku przy ul. Pomarańczowej odbył się międzyszkolny turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora CKS. Turniej został zorganizowany W kategorii klas 5tych zgłosiło się 5 zespołów - szkól:
- w kl. 5 to: SP 74, SP 39, SP 37 i gospodarz turnieju CKS i SSP2
Turniej został przeprowadzony w systemie "każdy z każdym” - co po podliczeniu puntów sklasyfikowało miejsca szkół.

- w kl. 5:
I m. - CKS
II m. - SSP 2
III m.- SP 39
Klasa 5a w składzie: Adrian Bebka, Aleks Michta, Bartosz Szczypior, Rafał Szreder, Patryk Plikus, Radosław Żóralski, Michał Kowalski, Jakub Bakalarz, Nataniel Zieliński, Marin Cytloch reprezentująca SP39 zajęła 3 miejsce wygrywając z SP74 oraz SP37. Gratulacje!