W tym roku szkolnym Konkurs WIEDZY O SPORCIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (IMS) odbył się zdalnie przez stronę internetową Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Startowało 20 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy sportowej 7a: 

  • Daria Zubiel
  • Nikola Różańska
  • Eliza Kolano
  • Klaudia Ignasiak

Zachęcam wszystkich uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w Konkursie pod nazwą: ,,Mój Triathlonowy Bohater”

„Triathlon (ang.triathlon),triatlon(gr.trójbój) – wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania,kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego.”

W Szkole Podstawowej Nr 16, w dniu 06 listopada 2019 roku odbyło się uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego wszystkich szkół miasta Szczecina, w którym uczestniczyli min. Za-ca Prezydenta Miasta pan Krzysztof Soska, Dyrektor Wydziału Oświaty pani Lidia Rogaś.  Za zdobycie III miejsca we współzawodnictwie szkół o liczbie uczniów poniżej 400, nasza szkoła otrzymała nagrodę w kwocie 2000 zł na sprzęt sportowy i pamiątkowy dyplom. W podsumowaniu, jako przedstawicielka szkoły uczestniczyła p. Barbara Naguszewska nauczycielka wychowania fizycznego. 

Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczniom, którzy w roku szkolnym 2018/2019 godnie reprezentowali szkołę w międzyszkolnych zawodach zdobywając punkty za udział i zajęta miejsca oraz wszystkim nauczycielom wychowani fizycznego, którzy przygotowali uczniów do udziału w zawodach. 

opracowała BN

Dnia 5 lutego 2020r, reprezentacja szkoły składająca się z dziewcząt klasy VIIa i VIIIa wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Szczecina w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych.