Drugie i trzecie zajęcia żeglarskie SKEM na jeziorze Dąbie odbyły się w czerwcu 2023r. Uczniowie pływali dezetą 5 czerwca oraz janmorem 21 czerwca i zdobywali cenne umiejętności żeglarskie. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie. Pogoda była bardzo dobra. Na ostatnich zajęciach delegacja dziewczynek wręczyła Pani Ani instruktor podziękowanie za prowadzenie zajęć. Na koniec roku szkolnego za aktywne uczestnictwo w SKEM w SP39 dyplomy od koordynatora koła żeglarskiego Macieja Tomczyka otrzymali następujący uczniowie: Banaś Franciszek, Kędziorek Tomasz, Kiesler Jan, Michalak Mikołaj, Delikat Maja, Rudnicka Marika, Biegas Jakub, Farat Marcel, Zjawiony Jakub, Kędziorek Zuzanna, Ratyńska Maria, Stefankiewicz Natalia, Zawisza Eliza, Kroplewski Mieszko.