I tak zaczynamy nową przygodę. 28 uczniów ze Szkolnych Kół Edukacji Morskiej i 3 nauczycieli wyruszyło na rejs szkoleniowy na żaglowcu STS Kapitan Borchardt. Rejs z Ustki do Szczecina potrwa tydzień. Organizatorem jest Pałac Młodzieży w Szczecinie, a sfinansowany został ze środków Gminy Miasto Szczecin. Szkołę Podstawową nr 39 w Szczecinie reprezentuje stała wieloletnia uczestniczka SKEM w SP39 Zuzanna Kędziorek z klasy 7a. Trzymamy kciuki, że Zuzia dzielnie będzie znosić trudy rejsu i będzie czerpać szczęśliwe chwile podczas tej niezwykłej morskiej przygody. Warto dodać, że jest to pierwsza w szkole uczestniczka naszego szkolnego SKEMu w tak prestiżowym rejsie. Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za Zuzię! Codzienne relacje z rejsu Zuzi możemy śledzić na Facebooku Edukacja-Morska Pałac-Młodzieży.