W ramach projektu szkoła wzbogaciła swoje zasoby pomocy dydaktycznych między innymi o:

Skaner i drukarkę 3D;

Kamerę, aparat fotograficzny, mikrofon, stabilizator, green screen;
Hafciarkę z możliwością projektowania własnych wzorów;
Maszynę do szycia;
Narzędzia do obróbki drewna.

W obecnym roku szkolnym dużo się działo. Uczniowie mieli możliwość zapoznawania się z nowymi urządzeniami, próbowali swoich sił w projektowaniu modeli do wydruku 3d, zanurzali się w wirtualny świat z pomocą okularów VR. Młodsi uczniowie próbowali swoich sił w programowaniu, uczyli się obsługi i zasad działania GENIBOTÓW ale przede wszystkim wyśmienicie się bawili. W tym roku wszyscy uczniowie szkoły mieli również okazję skorzystać z warsztatów krawieckich: "Igła z nitką i guzik z pętelką". Cykl zajęć prowadzonych przez Panią Bochnacką odsłonił tajniki krawiectwa i nie tylko. Zakupiona w ramach projektu hafciarka pozwoliła nam wyposażyć każdego ucznia w koszulkę z logo naszej szkoły.

Prawdziwe szaleństwo to zajęcia plastyczne budzące kreatywność uczniów. Przy wykorzystaniu kleju na gorąco, wypalarki do drewna powstawały nietuzinkowe prace.

Korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach projektu dokumentowaliśmy wydarzenia szkolne jak również mieliśmy możliwość korygowania i doskonalenia sposobu wykonywania ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego. 

Koordynatorki Laboratorium Przyszłości
- Justyna Reszta-Rycielska
- Iwona Kroplewska