Informuję, że w Szkole Podstawowej nr 39 w Szczecinie, zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 09 sierpnia 2017r. (w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społeczny (Dz. U. z 2017 r. poz. 1578) uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego objęci są pomocą psychologiczno - pedagogiczną.

W ramach pomocy psychologiczno - pedagogicznej placówka zapewnia:

►realizację zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego;

►warunki do nauki, sprzęt specjalistyczny i środki dydaktyczne, odpowiednie ze względu na indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów;

►zajęcia specjalistyczne;

►inne zajęcia odpowiednie ze względu na indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów, w szczególności zajęcia rewalidacyjne oraz inne zajęcia o charakterze terapeutycznym.

►integrację uczniów ze środowiskiem rówieśniczym, w tym z uczniami pełnosprawnymi;

►przygotowanie uczniów do samodzielności w życiu dorosłym.

Równocześnie informuję, że osobami odpowiedzialnymi za organizację pomocy psychologiczno - pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 39 w Szczecinie są:

1. Iwona Kroplewska - Dyrektor Szkoły
  2. Gabriela Bederska - Wicedyrektor
  3. Danuta Wróbel –pedagog szkolny – koordynator nadzorujący pracę Zespołu PP.

Informuję również, że Kuratorium Oświaty w Szczecinie stworzyło możliwość kontaktu ze swoimi wizytatorami. W każdy wtorek w godz. 15.30 - 17.00 czekają na Państwa koordynatorzy ds. edukacji włączającej- p. Hanna Markowska i p. Agnieszka Stroynowska.

Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka.

Poniżej podaję dane do kontaktu:

telefonicznie:
– Hanna Markowska – tel.  91 44 27 542
– Agnieszka Stroynowska – tel. 91 44 27 545

osobiście:

– Kuratorium Oświaty w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 8 lub 10

Danuta Wróbel  -koordynator PP