Zgodnie z harmonogramem programu w czerwcu przeprowadziliśmy pogadanki, zajęcia związane z bezpiecznymi wakacjami oraz zdrowym podejściu do różnych zagrożeń, tak aby nie odczuwać dyskomfortu psychicznego.

Uczniowie na bazie własnych doświadczeń i wiedzy mieli możliwość stworzenia zasad  do podejmowania bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku np. w górach , nad morzem , w czasie podróży czy nad akwenami wodnymi oraz z trudnymi sytuacjami z jakimi mogą spotkać się w trakcie wakacji.  Podczas tworzenia procedur, zachowań zapoznano i utrwalono u uczniów właściwe nawyki związane z ich poczuciem bezpieczeństwa.

Ponadto uczniowie zostali zapoznani z modelami bezpiecznych zachowań, sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia,  prospołecznymi  postawami, dbania o własne zdrowie psychiczne. oraz zaufanie do przedstawicieli służb bezpieczeństwa – Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Przypomniano uczniom o prawidłowym sposobie wzywania pomocy. Uczniowie uczyli się jakie informacje powinny się znaleźć w meldunku na policję , straż pożarną czy pogotowie ratunkowe. wykonali próby telefonicznego poinformowania o zagrożeniu, wypadku, zdarzeniu itp. Wykonali plakaty z procedurami, które zostały umieszczone w widocznym miejscu na korytarzu.