Dnia 21 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 37 odbył się XI Międzyszkolny Turniej Marynistyczny "Każdy może kochać morze". Naszą szkołę w konkursie reprezentowała drużyna dziewcząt: Jagoda Pacyna, Maria Kędziorek, Kornelia Ciąćka i Anna Jaworska pod opieką p.E.Pencak.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy obejmował wiedzę teoretyczną dotyczącą żeglarstwa, zaś etap drugi wiedzę praktyczną. Drużyny składające się z 4 zawodników miały do wykonania zadania: sklarować żagiel, zawiązać jak najwięcej określonych węzłów, ułożyć puzzle giganty, wykonać pracę plastyczną pt. "Latarnia morska nad brzegiem morza".

Nasze koleżanki zdobyły drugie miejsce!!! Zdobyliśmy srebrną szekle!!! Gratulujemy :-)  Opr. E.P