Klasy 7-8 rozpoczęły cykl zajęć z fizyki i chemii z wykorzystaniem okularów VR otrzymanych w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Wirtualna rzyczywistość (VR) daje nowe możliwości doświadczania zjawisk, miejsc, modeli i eksperymentów z zakresu nauk przyrodniczych.

„Przenieśliśmy się w inny świat- byliśmy na powierzchni Księżyca i na Marsie”- Maciej kl. 8a

„Zobaczyliśmy budowę atomu różnych pierwiastków i związków chemicznych. Dzięki tym okularom w sposób ciekawy przekazywana jest nam bogata wiedza, możemy poznawać ciekawe miejsca”. – Iga kl. 7b

„Okulary VR są mechanizmem przyszłości a nasza szkoła przypomina szkołę XXI wieku. Oglądanie przez okulary VR jest bardzo ciekawe i pomocne w nauce – szybciej zapamiętujemy”- Lena kl. 7a.