W dniu 10.11.2022r. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w uroczystym apelu upamiętniającym 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na apel przybyli zaproszeni goście, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Szczecinie p. Iwona Rydzkowska i ks. Dariusz Kiljan.

Uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania wszystkich zwrotek hymnu narodowego. Dalej wysłuchaliśmy wierszy poetyckich, które były refleksją nad trudną drogą Polski do odzyskania niepodległości. Niesamowitym przeżyciem było wysłuchanie utworów zaśpiewanych przez O. Okrzyńską „Rozkwitały pąki białych róż” oraz O. Bochnacką „Nic dwa razy”, co podkreślili w swoich wypowiedziach zaproszenie goście. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci. Uroczystość przygotowali uczniowie klas 8 i klasy 7a pod opieką nauczycieli z Zespołu Humanistycznego i Michała Franiaka.

E. Szczęsna