W ostatnią sobotę września ( 28.09.2019 r.) odbył się w naszej szkole II SZKOLNY  FESTYN RODZINNY pod hasłem: „Piknik pod żaglami”. Przy pięknej, słonecznej  (specjalnie zamówionej na ten dzień!) pogodzie spotkaliśmy się wraz z całymi rodzinami, aby przeżyć niesamowite przygody. Atrakcje pikniku nie miały końca.

Na specjalnie przygotowanej scenie  podziwialiśmy występy artystyczne uczniów w programie: „Mam talent”. Królowały tu szanty. Na boisku szkolnym odbywały się rodzinne konkurencje sportowe, gdzie ważne były takie umiejętności jak: szybkość, zręczność i koncentracja. Na placu szkolnym dzieci mogły pomalować twarze, własnoręcznie wykonać maski pirackie, porzucać piłeczkami do celu, łowić rybki w basenie oraz odbyć przejażdżkę motocyklem. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem trenerów i opiekunów. W salach lekcyjnych, zagospodarowanych przez nauczycieli i uczniów, odbyły się: pokazy i ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, zajęcia plastyczne z ekomateriałów oraz możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w minifotobudce, przeróżne fizyko-chemiczne eksperymenty wodne, mini turniej gier planszowych z udziałem mistrzów Polski. Na korytarzu szkolnym przygotowano „ Galerię morską” - wystawę prac plastycznych uczniów. W trakcie pikniku posilaliśmy się przepysznymi ciastami i napojami w szkolnej kawiarence oraz specjałami serwowanymi przez kuchnię grillową – sałatkową. Festyn zakończył mecz „piłki nożnej ojców”, pokaz trenerski Boksu Tajskiego oraz wręczenie przez trenerów nagród w konkurencjach sportowych. Tak udana impreza mogła dojść do skutku dzięki owocnej współpracy Dyrekcji, Nauczycieli, Rady Osiedla, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Wolontariatu, hojnym sponsorom, a także całej rzeszy życzliwych ludzi, na których zawsze możemy liczyć niezależnie od czasu i pogody.  Dziękujemy również wszystkim za tak liczny i aktywny udział we wspólnej zabawie, która  przyniosła wiele radości nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Do zobaczenia w nowym sezonie piknikowym…