Bum Bum Rurki to zestaw kolorowych rurek o różnej długości, lekkich, dokładnie nastrojonych, o określonych dźwiękach, wykonanych z bezpiecznego tworzywa. Od kilkunastu lat są ulubioną zabawą edukacyjną dla dzieci w wielu krajach świata i stanowią doskonały wstęp do nauki gry na instrumentach.

Świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii. Samo granie nie jest trudne, polega na uderzaniu rurkami o dowolną powierzchnię, np. wnętrze dłoni, by wydobyć określone, harmonijne dźwięki. Wspaniale kreują także zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej. Możliwości tworzenia muzyki są nieograniczone.

Na zajęciach muzycznych swoich sił próbowali uczniowie klas 4. Do nauki gry na Bum Bum Rurkach wykorzystano specjalny program komputerowy. Gra polegała na uderzaniu odpowiednią rurką w odpowiednim momencie wskazanym na ekranie projektora, tak aby powstała melodia na słyszanym podkładzie muzycznym. Na zajęciach panowało duże skupienie, wiele radości, a na koniec ogromna satysfakcja z nabytych umiejętności. Melodie brzmiały bardzo ładnie i efektownie. Brawo uczniowie!!!

Małgorzata Bochnacka

nauczyciel muzyki