W dniach 14-15 marca odbyły się w naszej szkole Warsztaty Krawieckie "Igła z nitką i guzik z pętelką". Sala lekcyjna nr 3 zamieniła się podczas dwóch dni w prawdziwą pracownię krawiecką, a wyeksponowane narzędzia i przybory na tablicach przykuwały uwagę i wzbudzały ciekawość. W zajęciach wzięło udział 230 uczniów klas 1-3 oraz klas 4-7. Uczestnicy zapoznali się z krótką historią krawiectwa od czasów prehistorycznych po dzień dzisiejszy, od pierwszych igieł do momentu wynalezienia maszyny do szycia oglądając specjalnie przygotowaną prezentację filmową. Następnie uczniowie uczyli się zdejmować miarę za pomocą miarki krawieckiej, przygotować maszynę do szycia poprzez przeprowadzenie nitki górnej i dolnej, przyszyć ozdobny guzik, wyprasować ubrania odczytując wcześniej umieszczone na metkach symbole dotyczące konserwacji odzieży oraz zaprogramować komputerową hafciarkę, by wykonać przepiękne hafty. Zajęcia w formie warsztatowej przyniosły naszym uczniom wiele radości i satysfakcji podczas odkrywania swoich talentów i zdolności.

Organizator warsztatów Małgorzata Bochnacka