Wolontariusze z klasy 8A ze Szkoły Podstawowej nr 39 im. Arkadego Fiedlera z ramach Godziny dla Szczecina zorganizowali akcję pomocy dla zwierząt ze schroniska pod hasłem „ONE CZEKAJĄ NA TWOJĄ POMOC".

Jeśli podobała się Wam nasza akcja to prosimy o oddanie głosu na nasze działanie, na

FB Stowarzyszenie POLITES do 28.10 do godziny 17:00.

Uczniowie przygotowali informacyjne plakaty, które rozwiesili w szkole a w piątkowe popołudnie (21.10.2022 r.), po skończonych lekcjach wyszli na ulice Załomia i os. Kasztanowego, by rozdawać ulotki i rozmawiać z mieszkańcami i osobami pracującymi w pobliskich zakładach pracy. Wolontariusze zwracali uwagę mieszkańcom na potrzeby schroniska dla bezdomnych psów i kotów. Zachęcali, aby nie wyrzucać starych koców, ręczników, pościeli. Prosili również o przekazanie karmy dla zwierząt. Nasi wolontariusze rozdali 300 ulotek i zachęcali, by w dniach od 24 października 2022r. do 02 grudnia 2022 r. przynosić do naszej szkoły wymienione rzeczy a do schroniska cały rok. Mieszkańcy przyjęli nas bardzo serdecznie a my wróciliśmy do domów w poczuciu, że zrobiliśmy naprawdę coś bardzo pożytecznego.

Szkolne Koło Wolontariatu