O nas w audycji Radia Szczecin POŻYTECZNI

W grudniu 2020r. uczennice kl. 8b Hania Bieleninik i Patrycja Sławińska wzięły udział w IV Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu (oczywiście on-line), którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie, Stowarzyszenie POLITES Regionalne Centrum Wolontariatu i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Celem Forum (odbywa się co rok) jest  tworzenie miejsca do wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami, prezentacja zrealizowanych działań, zdobywanie wiedzy, nawiązanie kontaktów oraz wyróżnienie najcenniejszych inicjatyw zrealizowanych przez uczniów naszego regionu. Nasze wolontariuszki podzieliły się swoimi doświadczeniami,  opowiedziały o naszych akcjach, o zaangażowaniu, również w czasie pandemii oraz poznały inne ciekawe osoby i pomysły.

W ramach Forum Hania wzięła aktywny  udział w warsztatach online- Pomoc zdalna koleżeńska. Pierwsza pomoc w lekcjach online- o narzędzich pomocnych w edukacji zdalnej.

O działalności naszego Koła Wolontariatu można również posłuchać w audycji Radia Szczecin p. Małgorzaty Furgii -POŻYTECZNI [22.11.2020 – Stowarzyszenie Polites i nagrodzeni]