Na zajęciach „Ogródka kwiatowo-ziołowego” poznaliśmy rukiew wodną, roślinę nieznaną ale bardzo wartościową. Z powodu niezwykłych właściwości zdrowotnych zachęcamy do jej stosowania.

 

  1. Co to jest rukiew wodna?

 

Rukiew wodna to roślina uznana przez naukowców  za najzdrowszą z 47 przebadanych warzyw i owoców. W zestawieniu wyprzedziła brokuły, jarmuż i pomidory. Rukiew wodna jest bogatym źródłem witamin C, B1, B6, K i E, żelaza, wapnia, magnezu, manganu i cynku, który pozytywnie wpływa na skórę i włosy. Przesycona jest beta-karotenem i witaminą A, które są ważnymi przeciwutleniaczami niezbędnymi dla zdrowej skóry i oczu.

 

  1. Gdzie można spotkać roślinę?

 

Jak sugeruje nazwa - na łąkach wokół źródeł i potoków lub w płytkich wodach, jednak w warunkach naturalnych trudno ją spotkać. Od 2004 roku rukiew jest  objęta w naszym kraju ścisłą ochroną gatunkową, dlatego trzeba szukać jej w sklepach ze zdrową żywnością i hipermarketach.

 

  1. Jak hodować rukiew wodną?

Można ją  hodować w ogródku, wymaga wówczas regularnego podlewania, a także w doniczce, najlepiej umieszczonej w większym pojemniku z wodą.

 

  1. Sałatka z rukwią, jabłkami i migdałami

 W związku, że rukiew wodna jest skarbnicą najważniejszych składników mineralnych, witamin i innych substancji odżywczych, warto zacząć ją stosować w kuchni.

 

Składniki: pęczek rukwi wodnej, 1/3 szklanki jogurtu, 1 łyżka majonezu, 1 łyżeczka miodu, 0,5 łyżeczki curry, 1 łyżeczka musztardy, mielony imbir, 1 kwaśne jabłko, ewentualnie 2 łyżki prażonych płatków migdałowych.

Wykonanie: Utrzeć jogurt, majonez, miód, musztardę, curry oraz imbir. Tak przygotowanym sosem polać rukiew wymieszaną z pokrojonym w plasterki jabłkiem. Posypać uprażonymi płatkami migdałowymi.

 Smacznego!!!

 

Czy wiesz, że...  pikantne małe liście rukwi wodnej zawierają więcej witaminy C niż pomarańcze, więcej witaminy E niż brokuły,  więcej wapnia niż mleko krowie i więcej żelaza niż szpinak?

 

Czy wiesz, że.... w menu przygotowanym na wesele księcia Williama z księżną Catherine w pałacu Buckingham – podano  tarty ze szparagami i rukwią wodną?

 

Prowadząca E. Szczęsna