Świętując rocznicę Odzyskania Niepodległości tematyka naszych zajęć koncentrowała się wokół patriotyzmu. Mówiliśmy o tym, jak być dobrym Polakiem, jakie było znaczenie pojęcia „Niepodległość” dawniej i jak należy rozumieć go dzisiaj. Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali okolicznościowe prace związane z naszym krajem, hymnem i godłem.

W pracach plastycznych pojawiły się jesienne krajobrazy, leśne zwierzątka i to w kilku odsłonach: malowane, wyklejane, lepione z plasteliny.

Listopad to również dobry czas na prozdrowotne zajęcia profilaktyczne. Gdy za oknami robi się coraz chłodniej, a w drodze do szkoły zaskakują nas pierwsze przymrozki, warto poświęcić czas na przypomnienie zasad odpowiedniego ubioru, diety i ogólnych zaleceń związanych z pozostawaniem w dobrej formie.

Rozwijając zainteresowania kulturą poznawaliśmy baśnie z różnych narodów, czytaliśmy i oglądaliśmy bajki z naszymi ulubionymi bohaterami.

W listopadzie odwiedziły nas dzieci z niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Mogły obejrzeć pomieszczenia i dowiedzieć się ile atrakcji czeka na dzieci w świetlicy szkolnej.

Na zakończenie miesiąca zrobiło się bardzo magicznie. Zgodnie z tradycją andrzejkową dzieci wzięły udział w zabawach i wróżbach, które - traktowane z przymrużeniem oka - wprawiły je w radosny nastrój oraz przysporzyły wielu uśmiechów. Gościliśmy w zabawach p. bibliotekarkę -poznaliśmy m.in. magię liczb, znaczenie ulubionych kwiatów. opr. E.P