W październiku, w październiku
Złotych liści jest bez liku,
Złote liście i kasztany…
Zrobię bukiet z nich dla mamy.

Październik w świetlicy szkolnej minął bardzo szybko. Podczas zajęć dominowała tematyka zdrowego odżywiania oraz zmian zachodzących w naszym otoczeniu, wynikających z nadejścia jesieni.

Drugi tydzień był to czas Edukacji Narodowej. Dzieci zapoznały się z pracą nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz tworzyły małe niespodzianki dla swoich wychowawców. Przez cały miesiąc dzieci tworzyły przepiękne jesienne krajobrazy, liście wykonane najróżniejszymi technikami, mandale z liści. Wraz z końcówką października mówiliśmy o Wszystkich Świętych i Święcie Zmarłych w Polsce i w innych krajach. Malowaliśmy znicze. Pogoda i tym razem nas nie zawiodła - do ostatnich dni października, gdy było to tylko możliwe korzystaliśmy ze szkolnego podwórka. Chłopcy zwykle rozgrywali mecze piłkarskie, a dziewczynki dbały o swoją kondycję poprzez różne zabawy ruchowe. opr.E.P