Czas zimowych ferii dobiegł końca. Tuż po powrocie do szkoły w świetlicy odbywały się zajęcia o naszych małych przyjaciołach – zwierzętach. Dzieci żywo dyskutowały o psach, kotach i dzikich zwierzakach. Powstał piękny plakat malowany farbami.

14 lutego - Walentynki  -  pamiętaliśmy o okazywaniu bliskim osobom (rodzinie, przyjaciołom) miłości, sympatii i zainteresowania. Nasi wychowankowie nie zapomnieli o kolegach i koleżankach, na których zawsze mogą liczyć i z którymi zawsze dobrze się bawią. Dzieci tworzyły serduszka, które wręczyły bliskim osobom.

Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia. Uczniowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę.

Podczas zajęć edukacyjno-wychowawczych dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tą tematyką. Wszystkie prace plastyczne posłużyły do wykonania gazetek i wystawek o tematyce wiosennej, które zostały wyeksponowane w sali świetlicowej. Uczennica klasy drugiej L. Chorzępa napisała piękny wiersz:

"Tu rano. Tu słońce świeci- czy to wiosna?

Może...

Tu kolejny poranek, kwiaty rosną. Zwierzeta się budzą.

Tak! To WIOSNA.

Na świetlicowym parapecie powstał mini ogródek ze szczypiorkiem, natką pietruszki, koprem i owsem. Teraz prowadzimy obserwację i analizę zmian zachodzących w roślinach w różnych okresach ich rozwoju. Później nowalijki zjemy ze smakiem :-)