Nowy rok szkolny 2018/2019 powitaliśmy w odnowionych pomieszczeniach. Bardzo spodobała się nam nowa kolorystyka. Pierwsze chwile po wakacjach upłynęły nam na opowieściach o letnich przygodach, przeżyciach i wrażeniach. Wspominaliśmy miejsca wypoczynku, piękno i różnorodność widzianych krajobrazów, osobliwości przyrody, niezwykłość zabytków oraz wyjątkowe zdarzenia. Mówiliśmy o przywiezionych pamiątkach, zarówno tych kupionych, jak i znalezionych. Oglądaliśmy zdjęcia, czytaliśmy krótkie opowiadania o tematyce wakacyjnej, rozwiązywaliśmy łamigłówki i kolorowaliśmy wakacyjne obrazki.

Wrzesień

We wrześniu w sposób szczególny otoczyliśmy opieką i uwagą pierwszoklasistów. Nasze działania miały na celu tworzenie przyjaznych warunków do poznania nowych miejsc, osób i zasad .
Podczas wspólnych spotkań:

• przedstawiałyśmy zasady działania świetlicy, jej regulamin, ze szczególnym uwzględnieniem zgłaszania wejść i wyjść,
  • mówiłyśmy o rozkładzie dnia, a więc o czasie wspólnych zajęć i czasie swobodnej zabawy, o przerwie śniadaniowej i czasie przygotowań do wyjścia na lekcje,
  • prezentowałyśmy różne formy spędzania czasu w świetlicy oraz zabawki, gry i inne sprzęty służące zabawie,
  • organizowałyśmy zabawy sprzyjające wzajemnemu poznaniu się, zabawy integracyjne i muzyczno-ruchowe,
  • prowadziłyśmy pogadanki na temat zasad bezpiecznej zabawy na swietlicy, w salach, na boisku i na placu zabaw,
  • rozmawiałyśmy o obowiązku porządkowania miejsc zabawy i dbania o wspólną własność,
  • zaznajamiałyśmy z regułami bycia razem, mówiłyśmy o życzliwym stosunku do kolegów i koleżanek oraz o zasadach zachowania podczas wspólnych zajęć.

Wszystkie powyższe działania realizowałyśmy także podczas spotkań z uczniami starszych klas, którym po dwumiesięcznej przerwie należało wiele spraw przypomnieć.