W kolejnym miesiącu w ramach innowacji poznawaliśmy zawód dentysty. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci poznały odpowiedź na pytania: czym jest próchnica?, co ją powoduje i jak jej zapobiec?, od czego zęby się psują?, jaki napój jest najzdrowszy dla ząbków?, czego potrzebujemy do umycia zębów?, jak często powinno się myć zęby?

W ramach zajęć wymieniliśmy produkty: zdrowe dla zębów - marchewki, jabłka, seler naciowy, gruszki oraz niezdrowe dla zębów - cukierki, krówki, lizaki, słodkie napoje. Obejrzeliśmy również filmy edukacyjne o pracy w gabinecie dentystycznym i poznaliśmy przyrządy , którymi posługuje się dentysta.

Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z dzieci nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze. opr. E.P