W środę 27 września Świetliczaki miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą zawodu pielęgniarki. Naszym gościem w ramach innowacyjnych spotkań była szkolna pielęgniarka – Pani Monika Jagielska, która przybliżyła nam historie pielęgniarstwa i podkreśliła, że praca pielęgniarki jest bardzo odpowiedzialna, nie zawsze miła i przyjemna, ale niezwykle satysfakcjonująca.

Dziękujemy Pani Monice za poświęcony nam czas i przybliżenie piękna zawodu, który polega na dawaniu siebie drugiemu człowiekowi. W ramach zajęć omawialiśmy miejsca, w których możemy spotkać pielęgniarki. Dzieci opisywały cechy dobrej pielęgniarki. Przy okazji spotkania i zajęć dowiedzieliśmy się, jak prowadzić zdrowy i higieniczny tryb życia. Opr. E.P