W dniu 21.12.23. r. uczniowie kl. 8 a wraz z dyr. szkoły Krzysztofem Borysem na zaproszenie Radnego RM p. Krzysztofa Romianowskiego udali się w ramach lekcji z przedmiotu wiedza o społeczeństwie i przerabianych treści materiału - samorządu terytorialnego - do Urzędu Miasta Szczecin. Uczniowie spotkali się z radnym w sali sesyjnej RM gdzie p. Krzysztof opowiedział o funkcjonowaniu tej rady. Uczniowie mieli także możliwość głosowania w związku z zagospodarowaniem swojego osiedla i okolicy. Następnie udali się z życzeniami i zrobionymi przez dzieci ze świetlicy szkolnej stroikami i kartami świątecznymi do wiceprezydent Miasta Szczecin p. Lidii Rogaś oraz do dyrektora i wicedyrektora wydziału oświaty, którzy opowiedzieli o swojej pracy.