W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada we wtorek - 9 lutego, ale obchody trwają w naszej szkole przez cały luty i marzec.

Uczniowie klas starszych biorą udział w projekcie Przystań w sieci. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Uczniowie korzystają z bezpłatnych kursów e-learningowych w ramach sześciu modułów: prywatność w sieci, cyberprzemoc, cyberzagrożenia, nielegalne i szkodliwe treści w internecie, cyfrowe ślady i reputacja online oraz fałszywe informacje.

Zachęcamy uczniów, ich rodziców do rozmowy na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. Szczególnie zachęcamy do ustalenia w rodzinie zasad korzystania z ekranów- w jakich sytuacjach możemy korzystać, przez ile czasu itd. Pomocny może okazać się projekt -Sieciaki.pl Projekt edukacyjny prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci".
Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne. W czasie lekcji informatyki często korzystamy z bazy pomysłów zawartych na tej stronie.
Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie.

Nie zapomnijmy o naszych najmłodszych. Drogi Rodzicu uczysz dziecko, jak należy się zachowywać w piaskownicy, na placu zabaw, przy przechodzeniu przez jezdnię. Powinieneś również udzielać mu wyraźnych wskazówek, jak należy zachowywać się w internecie.

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci młodszych, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Na potrzeby projektu powstał serwis internetowy zawierający animacje, gry oraz piosenki tłumaczące najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Korzystając z serwisu Necio.pl, dzieci dowiedzą się, czym jest internet, jak komunikować się z innymi, używać poczty e-mail, wybierać bezpieczne strony www.

Wszystkich rodziców, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat niebezpieczeństw czyhających na dzieci

w internecie oraz tych, którzy chcieliby poznać skuteczne metody na wyeliminowanie zagrożeń, zapraszamy

na polecane strony:

Nauczycieli i rodziców zapraszamy na konferencję na stronie www.dbi.pl Konferencja odbędzie się całkowicie online 9 lutego 2021 r. o godz. 17. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Eksperci Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – PiB oraz popularyzator nauki dr Tomasz Rożek - ambasador kampanii Nie zagub dziecka w sieci realizowanej przez resort cyfryzacji wspólnie z NASK.