Drodzy rodzice,

dnia 1 września rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Uczniowie wracają do szkół, jednak ze względu na sytuację zagrożenia epidemiologicznego organizacja pracy szkoły będzie wyglądała odmiennie. Mając na uwadze bezpieczeństwo, maksymalne ograniczenie zagrożenia Waszych dzieci, wprowadzamy następujące zasady:

-Uczniowie klas 1-3 rozpoczynają zajęcia o godzinie 8.10, wchodzą do szkoły wejściem głównym. Prosimy aby uczniowie korzystający z komunikacji miejskiej rozpoczynający zajęcia od pierwszej lekcji przyjeżdżali do szkoły z os. Kasztanowego autobusem linii 77 o godzinie 8.03.

-Rodzice młodszych uczniów przyprowadzają i odbierają dziecko w korytarzyku głównego wejścia do szkoły. Jedynie rodzice uczniów klas pierwszych, w pierwszym tygodniu od rozpoczęcia roku szkolnego mogą wejść z dzieckiem do szatni z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

-Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do świetlicy szkolnej, pobierają i wypełniają kartę zgłoszenia na świetlicę (zakładka: świetlica). Skan wypełnionej karty przesyłają na wskazany adres.

-Uczniowie klas 4-8 rozpoczynają zajęcia o godzinie: 7.55, 8.00, 8.05

-W celu uniknięcia zgromadzeń, prosimy o to, aby uczniowie korzystający z komunikacji miejskiej rozpoczynający zajęcia od pierwszej lekcji dostosowali się do poniższego harmonogramu:

Autobusem linii 77 z os. Kasztanowego o godzinie 7.33 przyjeżdżają uczniowie klas 4a, 4b, 5a (rozpoczynają lekcje 7.55)

Autobusem linii 96 z os. Kasztanowego o godzinie 7.48 przyjeżdżają uczniowie klas 6a, 6b, 6c, 7a (rozpoczynają lekcje o 8.00)

Autobusem linii C z os. Kasztanowego o godzinie 7.55 przyjeżdżają uczniowie klas 7b, 7c, 8a, 8b (rozpoczynają lekcje o 8.05)

-Uczniowie klas 6c, 7b, 7a, 6a wchodzą do szkoły wejściem głównym,

uczniowie klas 8a, 8b, 7c, 6b, 4b, 6a, 4a wejściem przy sali gimnastycznej.

-Ograniczone zostało przemieszczanie się uczniów między salami lekcyjnymi w ciągu dnia.

-Uczniowie zabierają odzież wierzchnią ze sobą do sali, nie muszą zmieniać obuwia. Nie ma konieczności korzystania z szafek.

-Zawieszony zostaje program lekki plecak. Wszyscy uczniowie noszą swoje podręczniki i przybory.

-Nie będzie dostępu do źródełka wody ani do automatu z przekąskami. Proszę wyposażać dzieci w odpowiednią ilość napojów oraz jedzenia. Wydawanie obiadów w stołówce szkolnej rozpocznie się od dnia 7 września (aktualnych informacji na temat obiadów proszę szukać w zakładce obiady)

-Uczniowie przerwy spędzać będą w wyznaczonych strefach (zarówno na powietrzu oraz w budynku szkoły).

-W częściach wspólnych szkoły (korytarze, szatnia, toalety, biblioteka) uczniowie są zobowiązani do stosowania środków ochrony dróg oddechowych, które zapewnia rodzic. Zajmując miejsce w sali lekcyjnej uczeń może zdjąć osłonę bądź w niej pozostać.

-Ograniczony zostaje wstęp osób z zewnątrz do szkoły.

-Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w pierwszej kolejności telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną.

Proszę na bieżąco śledzić informacje zamieszczane na naszej stronie.

Iwona Kroplewska

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 39 w Szczecinie