11 stycznia 2018 r. czterdziestu dwóch (!)  uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach " Wolontariat w pierwszych krokach", podczas którego poznaliśmy odpowiedzi na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie ma prawa i obowiązki? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej?  

Warsztaty poprowadziła p. Kasia Michałek z Regionalnego Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES w Szczecinie, która również wręczyła Legitymacje Wolontariusza najbardziej zaangażowanym uczniom ( 27 uczniów z klas gimnazjalnych i kl. VII).

Spotkanie było również okazją do przedstawienia naszych dotychczasowych działań w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, który przy SP 39 powstał we wrześniu 2017 roku.

 

Jeśli więc szukasz pomysłu na siebie...

Masz trochę wolnego czasu i nie wiesz jak go ciekawie wykorzystać...

Jeśli chcesz zdobyć nowe umiejętności, nauczyć się czegoś nowego lub poznać ciekawych ludzi...

Dołącz do...

                                                                  Szkolnego Koła Wolontariatu