W myśl zasady, że „nudy nie lubimy”: malujemy, rysujemy, wycinamy i kleimy. Chłopcy chętnie  budują klockową architekturę. Poznajemy, tworzymy nowe gry i prowadzimy zacięte rozgrywki.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wybranych zajęć.  Opr. E.P

„Miś na smutki i radości, miś gdy coś Cię bardzo złości, miś gdy czasem jest Ci źle, miś gdy gorzej czujesz się…”

Misiaki- pluszaki w dzień swojego święta odwiedziły świetlicę. Nauczyciele przybliżyli dzieciom historię powstania pluszowego misia, zaprezentowali znane misie z bajek.

W listopadzie spotkaliśmy się z kapitanem  p. Jerzym Szwochem. Obejrzeliśmy świetny materiał filmowy na temat  Daru Szczecina i Finału TheTall Ships Races z 2017 roku. Dowiedzieliśmy się jak trwają przygotowania,  jak przebiegała impreza, ile osób przy niej pracowało. W ramach zajęć praktycznych ćwiczyliśmy naukę  kilku podstawowych węzłów przydatnych podczas rejsów. Najlepsi uczniowie nauczyli się zawiązywać węzły z zamkniętymi oczami!

Dnia 21 listopada 2019r. odbył się po raz trzeci w Polsce Ogólnopolski Dzień Wiatraczka dla dzieci chorych na mukowicydozę. Akcję zorganizowała Fundacja Oddech Życia. W akcji tej wzięły udział dzieci z naszej szkolnej świetlicy.