Dzieci z naszej świetlicy szkolnej, pod opieką wychowawczyni pani Edyty Pencak , biorą udział w akcji WSiP Wielka Mapa Polski.
Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Każda szkoła, która zapisze się
do akcji, otrzyma Wielką mapę Polski. My już otrzymaliśmy!

            Czas zimowych ferii dobiegł końca. Tuż po powrocie do szkoły w świetlicy odbywały się zajęcia o naszych małych przyjaciołach – zwierzętach. Dzieci żywo dyskutowały o psach, kotach          i  dzikich zwierzakach. Powstał piękny plakat malowany farbami.

Grudzień upłynął nam na przygotowywaniu świątecznych dekoracji i ozdabianiu naszej sali, co oczywiście łączyło się z dużą frajdą i całym mnóstwem dobrej zabawy. Oj, zakręciło się w niejednej głowie! Choinki, małe i duże, gwiazdy oczarowały pomysłowością i precyzją wykonania. Podczas pracy towarzyszyły nam kolędy i polskie świąteczne piosenki, które jak się okazało dzieci bardzo chętnie
śpiewają. Wspólne tworzenie ozdób świątecznych, to także wspaniała okazja do rozmów na temat Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji z nimi związanych.

Październik to miesiąc, w którym piękne barwy jesienne sprawiają, że zachwycamy się urodą otaczającego nas świata. Wykorzystaliśmy piekną, słoneczną aurę i często popołudniami spędzalismy czas na świeżym powietrzu grając np. w piłkę nożną. Dzieci zbierały kolorowe liście, kasztany, żołędzie, a czas w naszej świetlicy spędzaliśmy wykonując prace plastyczne inspirowane tą piękną porą roku.