Dziękujemy za dotychczasową zbiórkę KASZTANÓW – zebraliśmy 427 kg !!!

Akcję przedłużamy o kolejny tydzień – do 11 października.

Szkolne Koło Wolontariatu

8 maja 2019 r. ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły ( głównie z klas VII) uczestniczyło w warsztatach "Wolontariat w pierwszych krokach", podczas którego poznaliśmy odpowiedzi na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie są prawa i obowiązki? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej?

Warsztaty poprowadziła ( podobnie jak w ubiegłym roku) p. Kasia Michałek z Regionalnego Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszenia POLITES w Szczecinie.

10 maja 2019 r. w naszej szkole gościliśmy niezwykłą osobę - Siostrę Alicję Ciesielską ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek.

S. Alicja jest absolwentką naszej szkoły i obecnie przebywa na misjach w Kamerunie.

Zakończyliśmy akcję PACHNĄCE DNI ( zbieraliśmy środków czystości dla potrzebujących ( Dom Samotnej Matki, Świetlice Środowiskowe) w ramach 18. edycji charytatywnej akcji „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”