Celem edukacji przyrodniczej jest poznawanie środowiska roślin przez obserwację, działanie i doświadczenia. Dzięki intensywnie pachnącym drzewom, krzewom i kwiatom przedszkolaki poznają świat roślin i obserwują, jak zmieniają się one wraz z nastaniem pór roku. To nie tylko nauka, ale tez świetna zabawa na świeżym powietrzu.

W poszukiwaniu ciekawych okazów można zapuścić się na łąki, pola i do lasów. Dzięki zaangażowaniu dorosłych w obrębie naszej szkoły jest wiele ciekawej roślinności. Kontakt z nią dostarcza dzieciom wielu wrażeń, jest bogatym źródłem wiedzy a tym samym uczy współpracy i szacunku do otaczającej przyrody.

EFEKTY
 Dziecko:
- poznaje wybrane gatunki drzew, krzewów, ziół, kwiatów i roślin chronionych
- wyrabia nawyk obcowania z przyrodą
- dostrzega zmiany w przyrodzie w poszczególnych porach roku
- potrafi rozpoznać za pomocą dotyku i nazwać przedmioty służące do pielęgnacji roślin,
- doskonali umiejętności matematyczne: przeliczając , kategoryzując itd.