Grudzień upłynął nam na przygotowywaniu świątecznych dekoracji i ozdabianiu naszej sali, co oczywiście łączyło się z dużą frajdą i całym mnóstwem dobrej zabawy. Oj, zakręciło się w niejednej głowie! Choinki, małe i duże, gwiazdy oczarowały pomysłowością i precyzją wykonania. Podczas pracy towarzyszyły nam kolędy i polskie świąteczne piosenki, które jak się okazało dzieci bardzo chętnie
śpiewają. Wspólne tworzenie ozdób świątecznych, to także wspaniała okazja do rozmów na temat Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji z nimi związanych.

Październik to miesiąc, w którym piękne barwy jesienne sprawiają, że zachwycamy się urodą otaczającego nas świata. Wykorzystaliśmy piekną, słoneczną aurę i często popołudniami spędzalismy czas na świeżym powietrzu grając np. w piłkę nożną. Dzieci zbierały kolorowe liście, kasztany, żołędzie, a czas w naszej świetlicy spędzaliśmy wykonując prace plastyczne inspirowane tą piękną porą roku.

Nowy rok szkolny 2018/2019 powitaliśmy w odnowionych pomieszczeniach. Bardzo spodobała się nam nowa kolorystyka. Pierwsze chwile po wakacjach upłynęły nam na opowieściach o letnich przygodach, przeżyciach i wrażeniach. Wspominaliśmy miejsca wypoczynku, piękno i różnorodność widzianych krajobrazów, osobliwości przyrody, niezwykłość zabytków oraz wyjątkowe zdarzenia. Mówiliśmy o przywiezionych pamiątkach, zarówno tych kupionych, jak i znalezionych. Oglądaliśmy zdjęcia, czytaliśmy krótkie opowiadania o tematyce wakacyjnej, rozwiązywaliśmy łamigłówki i kolorowaliśmy wakacyjne obrazki.

Informacje dla rodziców:

Wszystkich rodziców zainteresowanych zgłoszeniem dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019 prosimy o wypełnienie i złożenie w sekretariacie szkoły lub na świetlicy szkolnej

"Karty zapisu dziecka na świetlicę"

z dołączonym zaświadczeniem o zatrudnieniu z podaniem  okresu  zatrudnienia.

• Godziny pracy świetlicy w roku szkolnym 2018/19 6:30 – 17:00.
  • Wnioski do świetlicy należy składać każdego roku szkolnego.
  • Świetlica szkolna przeznaczona jest głównie dla uczniów rodziców obydwojga pracujących lub matek i ojców samotnie wychowujących.

Karta zgłoszeniowa

Klauzula informacyjna dla osób upoważnionych do odbioru dziecka