Październik to miesiąc, w którym piękne barwy jesienne sprawiają, że zachwycamy się urodą otaczającego nas świata. Wykorzystaliśmy piekną, słoneczną aurę i często popołudniami spędzalismy czas na świeżym powietrzu grając np. w piłkę nożną. Dzieci zbierały kolorowe liście, kasztany, żołędzie, a czas w naszej świetlicy spędzaliśmy wykonując prace plastyczne inspirowane tą piękną porą roku.

Nowy rok szkolny 2018/2019 powitaliśmy w odnowionych pomieszczeniach. Bardzo spodobała się nam nowa kolorystyka. Pierwsze chwile po wakacjach upłynęły nam na opowieściach o letnich przygodach, przeżyciach i wrażeniach. Wspominaliśmy miejsca wypoczynku, piękno i różnorodność widzianych krajobrazów, osobliwości przyrody, niezwykłość zabytków oraz wyjątkowe zdarzenia. Mówiliśmy o przywiezionych pamiątkach, zarówno tych kupionych, jak i znalezionych. Oglądaliśmy zdjęcia, czytaliśmy krótkie opowiadania o tematyce wakacyjnej, rozwiązywaliśmy łamigłówki i kolorowaliśmy wakacyjne obrazki.

Informacje dla rodziców:

Wszystkich rodziców zainteresowanych zgłoszeniem dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019 prosimy o wypełnienie i złożenie w sekretariacie szkoły lub na świetlicy szkolnej

"Karty zapisu dziecka na świetlicę"

z dołączonym zaświadczeniem o zatrudnieniu z podaniem  okresu  zatrudnienia.

• Godziny pracy świetlicy w roku szkolnym 2018/19 6:30 – 17:00.
  • Wnioski do świetlicy należy składać każdego roku szkolnego.
  • Świetlica szkolna przeznaczona jest głównie dla uczniów rodziców obydwojga pracujących lub matek i ojców samotnie wychowujących.

Karta zgłoszeniowa

Klauzula informacyjna dla osób upoważnionych do odbioru dziecka

Wychowawcy świetlicy:

Iwona Kroplewska, Alicja Choynacka-Sańka, Anna Jezierska, Justyna Krzyżak, Katarzyna Migut, Iwona Obcowska- Cencora, Edyta Pencak .

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych.

Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się.

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:

• zajęcia plastyczne, techniczne,
  • "programowanie na dywanie"
  • gry i zabawy ruchowe w sali i na świeżym powietrzu,
  • zajęcia przyrodnicze,
  • zajęcia integrujące grupę,
  • zajęcia dydaktyczne podnoszące i usprawniające możliwości intelektualne,
  • zajęcia komputerowe,
  • zajęcia czytelnicze, umuzykalniające.

View the embedded image gallery online at:

Regulamin pracy świetlicy szkolnej.