Na przestrzeni wieloletniego działania, Szkoła oferuje  swoim uczniom bogatą ofertę zajęć popołudniowych  do rozwijania swoich uzdolnień i  zamiłowań sportowych. Od 1998 roku w szkole prowadzone są klasy z rozszerzonym program wychowania fizycznego i klasy sportowe o profilu piłki siatkowej. Dzieje się to za sprawą poparcia Dyrekcji szkoły i dużego zaangażowania nauczycieli wychowania fizycznego.

W poniedziałek  15 października  2018 roku na Stadionie Miejskim przy ulicy Litewskiej 20,  zebrali się lekkoatleci, aby rozegrać I rundę  Ligi Biegowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych miasta Szczecina. W zawodach I rundy wzięło udział 140 dziewcząt z 17 Szkół Podstawowych i 114 chłopców z 16 Szkół. Naszą szkołę reprezentowała 7 osobowa grupa dziewcząt i 7 osobowa  grupa chłopców. Biegi rozgrywane były na dystansie: 100 m, 300 m, 600m /1000 m.

09 października 2018r w Szkole Podstawowej Nr 12 odbył Międzyszkolny Turniej  Piłki Siatkowej drużyn mieszanych w kat. „czwórek” tj. drużynę stanowiły dwie  dziewczynki i dwóch chłopów.

W dniach 04-05.09.2018, podczas meczu piłki siatkowej (towarzyskiego) Polska -Belgia             w hali NETTO ARENA nasze obecne uczennice Julia Krzyżak, Nikola Gahr, Julia Raszczuk, Kornelia, Rojek, Klaudia Ignasiak, Eliza Kolano, Nikola Różańska                     i absolwentki:  Julia Mika, Zuzanna Krzyżak, Julia Kwaśny, Ania Berezowska  pracowały, jako Wolontariuszki Fundacji Polska Siatkówka zbierając pieniądze dla głuchoniemych siatkarzy.