23 stycznia 2019r, drużyna dziewcząt klasy VIa wywalczyła złote medale Mistrzostw Szczecina w  Mini Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych.

Skład drużyny:

 • Paulina Plikus /kapitan/
 • Daria Zubiel
 • Ola Ochocka
 • Julia Trocha
 • Klaudia Ignasiak
 • Nikola Różańska
 • Eliza Kolano
 • Agata Szajnowska
 • Ania Spławska
 • Julia Zaskórska

Finał odbył się w Szkole Podstawowej Nr 74, w którym zagrały cztery najlepsze drużyny Szkół

Podstawowych Szczecina – SP 74, SP 48, SP 71 i my. W pierwszym meczu (bardzo ważnym, ponieważ tylko zwycięstwo pozwalało walczyć o złote medale) nasza drużyna spotkała się z drużyną SP-48. Pierwszego seta dziewczęta przegrały, drugiego seta wygrała. Wygrany set pozwolił  nam walczyć w tai breku. Paulina, Ola, Daria i Julia bardzo skoncentrowane i zmotywowane przystąpiły do trzeciego decydującego seta, którego wygrały w bardzo ładnym stylu z bardzo dużą przewagą punktową 15:5 i całe spotkanie nasza drużyna wygrała 2:1.  Mecz o I miejsce drużyna nasza rozegrała z drużyną SP 71, którą pokonała 2:1  (w tai breku 15:2).

Drużyna dziewcząt zajmując I miejsce awansowała do dalszych rozgrywek i będzie reprezentowała miasto Szczecin.

 

Klasyfikacja finału:

 • I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 39 /Barbara Naguszewska/
 • II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 71 /Karolina Kijana/
 • III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 48 /Małgorzata Wrońska/
 • IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 74 /Alicja Kuś/

                                                                                             

GRATULACJE !!!

BN